PSVReport

"EENDRACHT MAAKT MACHT"

Henk ten Cate (70) had de kans om hoofdtrainer van PSV te worden

PSV EindhovenHenk ten Cate heeft in het verleden de kans gehad om hoofdtrainer te worden van PSV. In 2006 kreeg de inmiddels gestopte oefenmeester namelijk een aanbieding van de Eindhovenaren, maar sloeg deze uiteindelijk af.

Hij is deze week te zien in het programma De Geknipte Gast van Özcan Akyol. Daar wordt de inmiddels zeventigjarige Amsterdammer gevraagd naar zijn tijd bij FC Barcelona, waar hij als assistent van Frank Rijkaard in 2006 beslag legde op de Champions League. Na dat jaar vertrok Ten Cate uit Spanje.

“Maar waarom zou je dat eigenlijk doen?”, is Akyol benieuwd. “Ik kreeg een aanbieding van PSV”, antwoordt Ten Cate. “Het bijzondere was dat Jan Timmer, een grootheid in de historie van Philips en PSV, naar Barcelona kwam om mij te bewegen om naar PSV te gaan. Ik voelde me ontzettend vereerd en dacht: waarom eigenlijk niet?”

“Droom om Ajax te trainen”

Niet lang daarna mengde ook Ajax zich in de strijd om zijn handtekening. “Die hebben zich vervolgens gemeld. Daar heb ik vervolgens ook een gesprek mee gehad en toen wist ik het eigenlijk niet, ik wist echt niet wat ik moest doen.” Zijn familie hielp Ten Cate uiteindelijk de knoop door te hakken. “Zij zeiden: ‘Jij komt uit Amsterdam en het is altijd een droom voor je geweest om Ajax te trainen, dus je moet dat gaan doen’”.

Ten Cate, die ook nog bij Chelsea werkte als assistent, vond het allerminst leuk om PSV af te zeggen. “Toen heb ik uiteindelijk met een bloedend hart PSV afgebeld, omdat ik het eigenlijk een beetje onbeschoft vond.”

Geef een reactie

Jouw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.